Vücut Tipinize Göre Mont Seçiminizi Yapın

Vitrinde görüp hoşumuza giden ve üzerimiz de görmek istediğimiz bayan mont modellerini bazen de yakın arkadaşlarımızın üzerinde görmekteyiz. Beğendiğimiz bu modelleri hemen satın alarak çeşitli parçalar ile bir araya getirip kış kombinleri yaratmaktayız. Her zaman kombin yapma konusun da başarılı olan birçok bayan zamanla aynı montu kullanarak sıkılmaktadır. Ve ya dışarıdan başkasının üzerinde gördüğü montu kendi üzerinde beğenmemekte ve bir daha giymemek üzere kıyafet dolabının en arka sıralarına atmaktadır. Bu nedenle vücudumuzu tanıyarak mont tercih etmemiz gerekmektedir.

Hafif göbeği ve basenleri olan bayanlar için elma vücut terimi kullanılmaktadır. Elma vücuda sahip olan bayanlar kısa mont seçeneklerinin yanı sıra kalça kısmının tam altında biten ve basenleri tam olarak kapatacak montları tercih etmelidir. Yeni sezon bayan mont modellerin de sıkça rastladığımız geniş kemerli uzun montlar sayesinde hem göbek hem de basen bölgesi kolaylıkla kapatılmaktadır.

İncecik bir bel ve büyük basenleri olan bayanlar mont seçimi konusun da zorlanmaktadırlar. Kum saati vücut olarak adlandırılan bu vücut tipine sahip bayanlar uzun ve aşırı bol mont seçeneklerinden uzak durarak kısa ve slimfit kesimli bayan mont seçeneklerini tercih etmelidirler. Dikdörtgen vücuda sahip bayanların dikkat etmesi gereken en önemli şey bel bölgesinin dar ve hafif dökümlü duracak göğüslerin ön planda olduğu modellerdir.

Kategoriler: Moda

Comments are closed