Vatan Şaşmaz’ı Kaybettik

Ekranların sevilen ismi, beğenilen sunucumuz Vatan Şaşmaz’ı geçtiğimiz yazın son günlerinde üzücü bir olayla kaybettik. Uzun yıllar ekran deneyimi olan sunucu ve eski manken, aynı zamanda oyuncu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos günü maalesef şüpheli bir cinayet vakası sonucunda aramızdan ayrıldı. Sunucumuzun vakası hakkında soruşturma halen devam etmekte. Ancak, eşi de bebek bekleyen Şaşmaz’ın aramızdan bu şekilde ayrılması sevenlerini ve ekran başındaki televizyon severleri çok üzdü. 8 Ocak 1974 doğumlu Şaşmaz’ın asıl adı Vatan Sever Şaşmaz’dır. 1,85 boyundaki sunucu ve oyuncu, 1990’lı yılların başında kariyerine mankenlik ile başlamıştı. Bir dönemin fenomen sabah programı olan Sabah Şekerleri’nde uzun yıllar sunuculuk yaparak kendini göstermiştir.

Bundan sonra Şaşmaz, birçok program sunumunda aktif olarak görev almıştır. Tv ekranlarında ve çeşitli etkinliklerde çok önemli canlı yayın deneyimi olduğunu belirtmek de yanlış olmaz. Şaşmaz^’ın tüm ekran izleyicilerinin aklında kalan özelliği ise her zaman güler yüzü ve kibarlığıdır. Sayısız sunum ve oyuncuk deneyimi olan Şaşmaz, vefatından önce yeniden ekranlara dönen Çocuklar Duymasın dizisinde rol almaktaydı. Ekranlara uzun süre ara veren Şaşmaz, yeniden dönüşünde dikkat çekici şekilde dolu bir iş kariyerini yakalamıştır.

İki kez evlenen sunucu, vefatı sırasında evli olduğu değerli eşi Nurcan Kocayaş ile bir bebek beklemekteydi. Sevilen sunucu ve oyuncunun anısı televizyon ekranları izleyicilerinin kalbinde şüphesiz ki her zaman yaşayacak. Kaldı ki, vefatından sonra yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinin Şaşmaz lı sahnelerinin ilgiyle izlendiği ekleyelim.

Kategoriler: Blog

Comments are closed