Mont Alımı Ne Zaman Yapılmalı

Montlar kış mevsiminin olmazsa olmaz kıyafetlerindendir. Ancak mevsim girdiğinde mont alacaksanız biraz pahalı almak zorunda kalabilirsiniz. Mont modelleri arasında gidip gelirken fiyat konusunu atlamamanızı tavsiye ederim.

Türkiye’de tekstil sektöründe çok farklı fiyatlar söz konusu olabilmektedir. Satılacak ürünün şayet sezonuysa oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Ancak ülkemizdeki ünlü tabir “sezon sonu” ürünleri ciddi indirimlere girebilmektedir. Peki, nedir bu sezon sonu. Yaz mevsiminden çıkıp kış mevsimine doğru giriyorsanız bilin ki mağazalar ellerinde kalan yaz sezonu ürünlerini farklı indirimlerle eritme yoluna giderler. Bu da şu demek oluyor yaz sezonu boyunca üç liraya aldığınız bir ürünü mevsim sona ererken sezon sonu indirimi adıyla bir liraya alabilirsiniz. Hele ki serisi bitmiş tek kalan ürünlerde bu fiyat daha da düşebilmektedir. Örneğin kış sonu mont modelleri ciddi indirimlere girer.

Mevcut sezonun sonlarında gelecek sene aynı sezonda giyebileceğinizi düşündüğünüz kıyafetleri almak her zaman akıllıca bir iştir. Eğer ki ani kilo değişiklikleri olan biri değilseniz gelecek sezonun kıyafetlerini bu sezondan almak neden akıllıca olmasın ki. Ama biz özellikle tüketim toplumlarının bireyleri hep yeniliklere aç olduğumuzdan girmekte olan sezonun ürünlerine çuval dolusu para döküp almayı isteriz ki egomuz doysun. Halbuki sezon sonu icadı hem mağazalarda hem ve özellikle de internet mağazalarında o kadar cazip hale getiriyor ki alışverişi. Biraz uyanık olup sezon sonunu beklemek en uygun mont modelleri nedir araştırmak ve cazip olanı almak son derce akıllıca bir iş olacaktır.

 

 

 

Kategoriler: Moda

Comments are closed