Moda Etek Çeşitleri

Kadınların en sevdiği kıyafetlerdendir etek. Araştırma yaptığınızda birçok etek çeşidiyle karşılaşabilirsiniz. Dönem dönem algılar değişse de kendinize uygun bir etek bulacaksınızdır. En çok kullanılan ve moda olan kesimlerden bazılarına değinmek gerekirse;

Kloş etek modeli daire şeklinde bel kısmında dar olan eteklerdir. Çok volanı olmadığından her vücut tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Hem kısa hem de uzun modelleri vardır.

Kalem etek belden daralarak inen ve diz altına kadar olan eteklerdir. Kalçası geniş kadınlar için uygun değildir.

Balon etek bel kısmı dar etek boyunun bittiği yerden içi kıvrılan hafif kabarık etek modellidir. Uzun ya da kısa modelleri vardır. Kilolu kadınlara önerilmez. Daha çok çocuk ve genç kızlar tercih etmektedir.

Düz kesim etek bele oturan ve düz inen eteklerdir. Özellikle siyah olanları her kadının dolabında mutlaka bulunmalıdır. Her vücut tipine uygun bir modeldir.

Pilili etek ince ya da kalın pililerden ve kemerden oluşan eteklerdir. Kalça kusurlarını kapatan bir modeldir. Uzun ve kısa seçenekleri bulunmaktadır. Özellikler yazın uçuş uçuş kumaşlarda bu model kullanılmaktadır.

Asimetrik etek önden, arkadan ya da yandan asimetrik parçaların olduğu etek modelidir. Asimetrik etek giyerken bluz, çanta ve ayakkabının sade olması gerekir. Ayrıca dikkatleri kalça ve bacaklar üzerine çekeceğinden alt bölgelerinde fazlalıkları olan kadınlar için uygun değildir.

Çan etek bele oturan aşağı doğru açılan etek modelidir. Kalçası geniş hanımların tercih edebileceği modellerdir.

Kategoriler: Moda

Comments are closed