BUĞDAY TENLİ BAYANLARIN KIYAFET SEÇİMLERİ

Seçtiğimiz kıyafetler kişiliğimizi yansıtır. Ancak seçtiğimiz çok hoş bir kıyafet üzerimizde beklediğimiz gibi durmayabilir. Bunun için de dikkat etmemiz gereken birkaç ufak nokta vardır. Birincisi ve en önemlisi seçtiğimiz bluz, elbise, ceket veya gömleğin vücut tipinize uygun olup olmadığıdır. İkincisi kıyafetinizin ten renginizle uyumluluğudur. Çok canlı tonlardaki kıyafetlerin sizi soluk gösterebilmesi mümkündür. Bu yüzden ten rengimizin ne olduğunu bilip ona göre parça seçimleri yapmanız gereklidir.

Buğday tenliyseniz kıyafet seçimlerinizdeki renkler ne açık ne de koyu tonlarda olmalıdır. Gündüz kombinlerinizde daha açık renkli bluzlar, gömlekler veya elbiseler seçebilirsiniz. Özel günlerde, davetlerde veya açılışlardaysa daha sıcak renkler seçmek sizde oldukça çarpıcı bir etki yaratacaktır. Bu sıcak tonlar fuşyadan kırmızıya kadar uzanan geniş bir yelpazededir. Aksesuar seçimlerinizde mümkün olduğunca parlak tonları seçmelisiniz. Ayrıca özel gecelerinizde kullanabileceğiniz ipek ve saten kumaşlar size çok yakışacaktır.

Buğday ten rengine sahipseniz kendinizi en şanslı kesim ilan edebilirsiniz. Bayanların çok sevdiği canlı tonları, kırmızı, pembe veya fuşya tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan parçalar olan bluz seçimlerinizde de kullanabileceğiniz bu tonların dışında açık renkler de size çok yakışacaktır. Bluz renginizle uyumlu ayakkabılarla günlük kombininizi tamamlayıp sokak modasında oldukça dikkat çekebilirsiniz. Gece kombinlerinizde daha şatafatlı kıyafetler ve takılar kullanmak hem tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacak hem de şıklığınızı fazlasıyla ortaya koymanızı sağlayacaktır. Takı seçimleriniz parıltılı ve bol taşlı takılardan yana olursa ten renginize en uygun seçimi yapmışsınız demektir.

 

Kategoriler: Moda

Comments are closed